LAJMI I FUNDIT:

Arsenali projekton transferimin e sensacionit të RB Salzburg

Arsenali projekton transferimin e sensacionit të RB Salzburg

Arsenali është i interesuar për sulmuesin e RB Salzburg, Noah Okafor.

Reklama

Daily Mail raporton se liderët e Ligës Premier janë ndër klubet që kanë vlerësuar kredencialet e yllit zviceran përpara një vere kur ata planifikojnë të rrisin opsionet e tyre sulmuese.

Sulmuesi 22-vjeçar është edhe në listën e Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Milani garon me Liverpoolin dhe Man Cityn për shërbimet e sensacionit të RB Salzburgut
Lexo po ashtu Milani garon me Liverpoolin dhe Man Cityn për shërbimet e sensacionit të RB Salzburgut

Pas sezonit të kaluar, në të cilin ai shënoi 14 herë në 34 paraqitje për skuadrën austriake Salzburg, Okafor e rriti më tej reputacionin e tij me 10 gola në 20 ndeshje përpara Kampionatit Botëror.

Mes numrit të tij ishin golat e Ligës së Kampionëve kundër Chelseat dhe Milanit në një seri të nxehtë prej gjashtë golash në gjashtë ndeshje.

Okafor është nën kontratë vetëm deri në verën e ardhshme, duke ulur shanset e Salzburgut për të komanduar një tarifë që pasqyron vërtet aftësinë dhe potencialin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet

Javë e madhe për familjen Bellingham: Jude dhe Jobe pritet t'i kompletojnë transferimet

La Liga
Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

'Super ushqimi' që po i mban në formë Ronaldon, Messin dhe Benzeman

Ndërkombëtare
Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Mikel Arteta hedh dyshime të mëdha për largimin e Granit Xhakës nga Arsenali

Premier League
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Kalo në kategori