Ka qenë 11 janari kur Arsenali ka marrë fitoren e fundit në Ligën Premier.

Skuadra londineze kishte fituar 2-0 ndaj Manchester Unitedit dhe që nga ajo kohë ka barazuar në tri sfida.

Topçinjtë e Artetas luajnë ndaj Burnleyt në udhëtim dhe janë në kërkim të fitores së shtatë në kampionat.

Në anën tjetër vendasit janë duke kaluar formë të mirë, pasi kanë marrë dy fitore në dy sfidat e fundit.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Formacionet zyrtare:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Hendrick, Cork, Westwood, McNeil, Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno, Bellerin, Mustafi, David Luiz, Saka, Xhaka, Guendouzi, Ozil, Martinelli, Lacazette, Aubameyang. /Telegrafi/