Arsenali ndalet me barazim nga Fulhami

Arsenali nuk ka arritur më shumë se një barazim 2-2 në shtëpi ndaj Fulhamit në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në Ligën Premier.

Ekipi i Mikel Artetas ka lëshuar nga duart fitoren e tretë radhazi në kampionat, pasi janë ndalur nga Fulhami në Emirates.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë dhe dominim të vendasve, por ishin vetëm mysafirët ata që gjeten golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e parë me anë të Andres Pereira, i cili shënoi nga distanca për 0-1, falë edhe një vendosje jo të mirë të portierit Aaron Ramsdale.

Në pjesën e dytë, përsëri Arsenali ishte dukshëm skuadër më e mirë dhe përveç rasteve të krijuara arritën t’i shënojnë edhe dy gola, por nuk mjaftuan pasi pranuan një në fund.

Goli i barazimit për Arsenalin erdhi në minutën e 70-të me anë të Bukayo Saka, i cili shënoi nga penalltia për 1-1, ndërsa Eddie Nketiah (73’) kaloi ekipin e tij në epërsi 2-1.

Kur pritej që ndeshja të mbyllej me fitoren e Arsenalit, në skenë doli mesfushori Joao Palhinha (87’), i cili barazoi për 2-2 dhe ky doli të ishte rezultati përfundimtar.

Pas këtij barazimi, Arsenali e sheh veten në pozitën e dytë me shtatë pikë, ndërsa Fulhami renditet i 11-ti me katër pikë.

Në ndeshjen e radhës, Topçinjtë e presin Manchester Unitedin, ndërsa Fulhami udhëton te Manchester City. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur