LAJMI I FUNDIT:

Arsenali fillon bisedimet me Wolves për transferimin e Ruben Neves

Arsenali fillon bisedimet me Wolves për transferimin e Ruben Neves

Klubi anglez, Arsenali po punon rreth një marrëveshje transferimi për mesfushorin e Wolverhampton Wanderers, Ruben Neves.

Reklama

Sipas mediumit The Times, Topçinjtë kanë filluar të punojnë në një marrëveshje për të nënshkruar Neves nga Wolves këtë verë.

Reprezentuesi i Portugalisë është një prej një numri të yjeve, e ardhmja e të cilëve është në ajër pas largimit të trajnerit Nuno Espirito Santo.

Neves thuhet se mund të jetë në dispozicion për rreth 34 milionë funte, një pazar relativisht pozitiv në tregun e sotëm – dhe një për të cilin londinezët janë padyshim të interesuar.

Mesfushori ka një numër atributesh që do t’i përshtateshin Arsenalit, duke përfshirë pasimet e gjashta dhe goditjet e lira.

Përveç Neves, Arsenali ka një interes edhe për yllin e Brighton, Yves Bissouma, i cili tashmë ka lënë të kuptohet se do të donte të transferohej në veri të Londrës. /Telegrafi/