LAJMI I FUNDIT:

Arsenali dhe Tottenhami në garë për Maddison

Arsenali dhe Tottenhami në garë për Maddison

Arsenal dhe Tottenham Hotspur janë gati të luftojnë për mesfushorin me tipare sulmuese të Leicester Cityt, James Maddison.

Organizatori i Leicester Cityt është duke luajtur në një nivel të lartë në sezonet e fundit në Ligën Premier dhe mendohet se vlerësohet rreth 60 milionë funte.

Sipas mediumit britanik The Sun, Maddison besohet se ka zgjuar interesat e të dy klubeve londineze, Arsenalit dhe Tottenhamit.

Tani, me dy klubet e Londrës Veriore që duan transferimin e tij, Leicesteri mund të joshet për të fituar para nga një lojtar që është një aset financiar i çmuar për klubin.

Lojtari i lindur në Coventry aktualisht po shijon sezonin e tij më të mirë ndonjëherë, pasi ka shënuar tashmë 13 herë këtë sezon.

Reklama

Arsenali ishte shumë i lidhur me lojtarin verën e kaluar, por në vend të kësaj zgjodhi Martin Odegaard, i cili përfaqësonte një opsion shumë më të lirë për klubin verën e kaluar.

Ndërkohë, u raportua se Spurs kanë një interes ‘të vërtetë’ për ta sjellë lojtarin në stadiumin e Tottenham Hotspur, pasi Antonio Conte dëshiron t’ia sjell një ‘10-sh’ Harry Kanet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori