LAJMI I FUNDIT:

Arsenali dhe Liverpooli në ‘luftë’ për transferimin e Jonathan David

Arsenali dhe Liverpooli në ‘luftë’ për transferimin e Jonathan David

Dy klubet angleze, Arsenali dhe Liverpooli janë të prirura për të sjellë në Ligën Premier sulmuesin e Lille, Jonathan David.

Reklama

Reprezentuesi kanadez është lidhur me një largim këtë verë, pas shkëlqimit me Lille këtë sezon në Ligue 1 dhe garat ndërkombëtare.

Paraqitjet e tij superiore dhe golat e shumtë të shënuar kanë bërë që David të pëlqehet shumë nga klubet kryesore evropiane.

Arsenali përgatit një ofertë të lartë për transferimin e Jonathan David
Lexo po ashtu Arsenali përgatit një ofertë të lartë për transferimin e Jonathan David

Sipas mediumit Le 10 Sport, Topçinjtë e kanë bërë Davidin një objektiv primar për afatin kalimtar të verës.

Megjithatë, ky medium shton se Arsenali do të ketë konkurrencë të fortë nga rivalët e Liverpoolit, të cilët gjithashtu janë të interesuar.

Reds kanë qenë në kontakt me përfaqësuesit e David për të regjistruar interesin e tyre.

Një lëvizje në Angli duket e mundshme, pasi PSG dhe Interi tani thuhet se janë tërheq nga interesi i tyre fillestar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Kalo në kategori