LAJMI I FUNDIT:

Arsenali përgatit një ofertë të lartë për transferimin e Jonathan David

Arsenali përgatit një ofertë të lartë për transferimin e Jonathan David

Jonathan David është duke shkëlqyer te Lille këtë edicion në Ligue 1 dhe Ligën e Kampionëve.

Reklama

Sulmuesi kanadez ka qenë pikë referimi për kampionët në fuqi të Francës, pasi ka shënuar thuajse në çdo ndeshje.

22-vjeçari ka zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane që pritet të bëjnë oferta në verë për transferimin e tij.

Arsenali është njëra nga skuadrat pretendente për t’i marrë shërbimet e tij, pasi tani kanë gati një ofertë të lartë në drejtim të Lille.

Dy klubet kanë marrëdhënie të shkëlqyera dhe Topçinjtë janë të gatshëm të ofrojnë mbi 70 milionë euro për yllin kanadez.

David ka realizuar 16 gola këtë edicion me Lille, teksa ka bërë edhe dy asistime.

Në garë për sulmuesin janë edhe Real Madrid, Inter, Bayern Munich dhe Chelsea. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori