LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 1-2 Chelsea, nota e Mustafit dhe të tjerëve

Arsenal 1-2 Chelsea, nota e Mustafit dhe të tjerëve
Arsenal - Chelsea (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Chelsea ka triumfuar me rikthim 2-1 ndaj Arsenalit në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Ligën Premier.

Reklama

Blutë kanë arritur ta fitojnë derbin e tensionuar lokal ndaj Topçinjve në Emirates, ku u jepen plot nëntë kartonë të verdhë.

Golat në këtë takim u shënuan nga Pierre-Emerick Aubameyang (13’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Jorginho (83’) dhe Tammy Abraham (87’).

Chelsea triumfon me përmbysje në derbin e tensionuar ndaj Arsenalit
Lexo po ashtu Chelsea triumfon me përmbysje në derbin e tensionuar ndaj Arsenalit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte sulmuesi brazilian, Willian, i cili u vlerësua me notë 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin Bernd Leno që u notua me 5.5.

Nga minuta e 23-të e deri në fund në këtë ndeshje luajti edhe mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, i cili pati paraqitje solide duke u notuar me 6.3.

Arsenal:

Chelsea:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori