Armando Brojës ia kthen edhe fati shpinën, vjen me huqjen e vitit nga dy metra

Chelsea ka fituar me rezultat të pastër 2-0 ndaj Sheffield United në kuadër të javës së 17-të në Ligën Premier.

Kjo ishte fitorja e parë për londinezët, pas dy humbjeve radhazi nga Manchester United dhe Everton respektivisht.

Golat për “Blutë e Londrës” në këtë takim i shënuan Cole Palmer (54’) dhe Nicolas Jackson (61’).

Në këtë sfidë Pochettino disa minuta i kishte rezervuar edhe për sulmuesin shqiptar, Armando Broja, i cili u fut në fushë në minutën e 75-të, duke zëvendësuar Raheem Sterling.

Sidoqoftë, ndeshja nuk shkoi ashtu siç ai e kishte paramenduar, pasi në minutën e 83-të Broja humbi një mundësi të artë shënimi.

22-vjeçari nuk arriti të shënojë në portën e zbrazët, pas asistimit perfekt të Cole Palmer.

Kjo huqje e tij shkaktoi ngjalli reagime të mëdha nga mediat në Angli, të cilat po e konsiderojnë atë si “huqjen e vitit”.

Lexo po ashtu Kërkohet nga shumë skuadra, por Broja nuk e ka ndërmend të transferohet në Turqi

Broja është duke vuajtur mungesën e minutave këtë sezon, teksa është paraqitur në nëntë ndeshje, ku vetëm në tri prej tyre e kishte nisur nga minuta e parë.

Përndryshe, Broja ka një gol të realizuar në këtë edicion të ri të garave në elitën e futbollit anglez./Telegrafi/

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq

VAR sinjalizoi për kartonin e kuq "më të keq në histori" në ligën e Francës, ndërsa tifozët thonë 'ne menduam se Liga Premier ishte keq'

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën -

Çmenduria e Ozil: Ngritë 50 kilogramë me një dorë dhe 50 me tjetrën - "bishë" në transformim trupor

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Lojtari i harruar i Liverpoolit, i cili iu bashkua klubit pesë vjet më parë pritet të shkëlqejë nën urdhrat e Arne Slot

Pas Salah-Klopp, Erling Haaland konfrontohet me Pep Guardiolan

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët