LAJMI I FUNDIT:

Araujo e mposhti Rudigerin në të gjitha mënyrat në El Clasico, nga dueli i shpejtësisë tek ai i forcës

Araujo e mposhti Rudigerin në të gjitha mënyrat në El Clasico, nga dueli i shpejtësisë tek ai i forcës

Mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo mirëpriti nënshkrimin e ri të Real Madridit, Antonio Rudiger në El Clasico, duke pohuar dominimin e tij jo një herë, por dy herë.

Gjigantët spanjollë u përballën në Las Vegas në orët e para të mëngjesit të së dielës dhe ishte Barcelona ajo që doli fituese me rezultat 1-0.


Fitorja e klubit Blaugrana erdhi falë një supergol të Raphinhas nga distanca në minutën e 27-të.

Barcelona triumfon në El Clasicon para-sezonale ndaj Real Madridit, Raphinha shënoi gol të çmendur
Lexo po ashtu Barcelona triumfon në El Clasicon para-sezonale ndaj Real Madridit, Raphinha shënoi gol të çmendur

Shpenzimet verore të Barcelonës do të thotë se ata janë sërish sfidues legjitim të La Ligës dhe rivaliteti po nxehet.

Dy lojtarë në zemër të rivalitetit brenda skuadrave padyshim se do të jenë Araujo dhe Rudiger dhe kështu ndodhi në derbin e parë mes vete.

Megjithatë, fitues doli ylli i Barcelonës në dy raste.

Nuk munguan tensionet në El Clasico, të gjithë lojtarët u përfshinë në përleshje
Lexo po ashtu Nuk munguan tensionet në El Clasico, të gjithë lojtarët u përfshinë në përleshje

Araujo e mposhti fillimisht yllin e Los Blancos në një duel shpejtësie, duke e dribluar dhe e lënë mbrapa me një vrapim të shpejt.

23-vjeçari i dha Rudigerit edhe një mësim tjetër, duke e dominuar fizikisht disa sekonda më vonë, kur ndodhi përplasje mes dy skuadrave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori