Antonio Rudiger, heroi i Real Madridit në përballjen me Mallorcan

Në kuadër të javës së 19-të në La Liga, Real Madrid fitoi me rezultatin 1-0 kundër Mallorcas. Ndeshja ishte një sfidë e vështirë për madrilenët, megjithatë ata arritën të siguronin fitoren në këtë takim.

Pjesa e parë e ndeshjes kishte ë një dominim të qartë të LosBlancos. Madrilenët kanë kontrolluar lojën dhe kanë krijuar shumë mundësi për të shënuar, por nuk kanë arritur të tundin rrjetën e mysafirëve.

Për Mallorcan, mbrojtja e tyre ka qenë e fuqishme, duke ndaluar sulmet e vazhdueshme nga ana e vendasve.

Pjesa e dytë nisi po ashtu me një presion të vazhdueshëm nga Real Madrid. Ata vazhduan të mbajnë topin dhe të kërkojnë mënyra për të gjetur rrugën drejt portës kundërshtare.

Goli i fitores erdhi në minutën e 78-të, kur Antonio Rudiger shënoi pas një asistimi të shkëlqyer nga Luka Modric.

Asistimi i kroatit tregoi aftësinë e tij për të krijuar momente vendimtare në fushë. Gjermani ka shfrytëzuar këtë mundësi duke goditur rrjetën e Mallorcas dhe duke siguruar një fitore të rëndësishme për Real Madridin.

Ky rezultat thekson dominimin e Real Madridit në kampionat, duke vazhduar sfidën për titullin e La Liga. Performanca e tyre në këtë ndeshje tregon vullnetin dhe aftësinë e tyre për të kapur momentet kyçe dhe për të kthyer ndeshjet në favorin e tyre.

Real Madridi vazhdon të jetë lider me 48 pikë, ndërsa në xhiron e 20-të takohet me Almerian. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë