Ka shumë lojtarë që nuk kanë luajtur ende asnjë minutë për kombëtaren e tyre në Katar 2022.

Reklama

Por këta që ne i kemi renditur janë lojtarë me emër dhe që kanë bërë mirë në klubet e tyre, por edhe nuk iu është dhënë mundësia që të shijojnë minuta.

Kur kanë mbetur edhe një ndeshje në disa grupe për këtë fazë, disa prej tyre mund ta kenë mundësinë.

Emra si Ansu Fati, Paulo Dybala, Trent Alexandre-Arnold dhe Xavi Simons janë disa nga emrat në listë që nuk kanë debutuar në Katar 2022.

Më poshtë lista e plotë e lojtarëve që nuk e kanë shijuar ende asnjë minutë.

Reklama

Ansu Fati (Spanjë)

Pablo Sarabia (Spanjë)

Paulo Dybala (Argjentinë)

Angel Correa (Argjentinë)

Juan Foyth (Argjentinë)

Reklama

Fabinho (Brazil)

Dani Alves (Brazil)

Trent Alexander-Arnold (Angli)

Eduardo Camavinga (Francë)

Marc-Andre ter Stegen (Gjermani)

Xavi Simons (Holandë)

Vitinha (Portugali)

Lucas Torreira (Uruguaj)

Daniel Wass (Danimarkë)

/Telegrafi/