Ansu Fati “kopjon” Lionel Messin – aksioni i Barcelonës që kalon përmes Suarezit dhe nuk mund të ndalet nga kundërshtarët

Sulmuesi i Barcelonës, Ansu Fati është bërë shënuesi më i ri në Ligën e Kampionëve, duke gjetur pjesën e pasme të rrjetës në skenën më të madhe të Evropës, me vetëm 17 vjet e 40 ditë.

Vetëm disa minuta para se të mbyllej ndeshja, ku rezultati ishte 1-1, Fati e gjeti këndin e poshtëm të majtë të portës së Samir Handanovic.

Një gol i parë edhe më herët te Barcelona, si aksion dhe gjuajtje.

Ansu Fati e gjeti Luis Suarezin mes mbrojtësve, i cili me një pasim të parë e kteu te i riu i cili shënoi për 2-1.

Një gol i njëjtë ishte parë edhe në ndeshjen që Barcelona e fitoi si mysaifrë i Atletico Madridi.

Lionel Messi në mënyrë të njëjtë si Fati, kishte pasuar te Suarez, i cili ia mundësoi goditjen argjentinasit pas një pasimi kthyes të bukur.

Një aksion që Barcelona po e provon shumë shpesh dhe kundërshtarët sic duket nuk po gjejnë “ilaç” për ta ndalur. /Telegrafi/

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Barcelona ka dy javë kohë për të zgjedhur numrin 10 – në klub kanë tri opsione

Nuk ishte vetëm dëshira e Mbappes, te PSG zbulojnë se kush tjetër konsiderohet fajtor për largimin e francezit

“Nuk pendohem që e shita, ishte marrëveshje e mirë” - pronari i Cluj flet pas shitjes së Ermal Krasniqit

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes