LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti, Matthausit: Muller është inteligjent

Ancelotti, Matthausit: Muller është inteligjent

Thomas Muller ka luftuar për të mbetur në formën më të mirë edhe këtë sezon.

Reklama

Kështu i përgjigjet trajneri italian kritikave të Lothar Mattausit, i cili i kishte kërkuar strategut të Bayern Munichut Carlo Ancelottit të mos i bëj më vend në formacionin bazë reprezentuesit gjerman.

Matthaus: Muller nuk ka vend te Bayerni i Ancelottit
Lexo po ashtu Matthaus: Muller nuk ka vend te Bayerni i Ancelottit

“Shpeshherë kam thënë se Thomas Muller është një lojtar shumë inteligjent”, tha Ancelotti, transmeton Telegrafi.

“Ai gjithmonë e gjen vendin e duhur në fushë, pavarësisht nga pozicioni që luan. Asgjë nuk ka ndryshuar për Thomasin”, ka thënë ndër të tjerash trajneri italian.

Të gjitha lajmet rreth Bayern Munichut
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet rreth Bayern Munichut

Reprezentuesi gjerman ka shënuar vetëm një gol në këtë sezon në Bundesliga, ndërsa bavarezët aktualisht gjenden në një kamp stërvitor në Katar. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori