Në Kanë me datën 14 maj ka filluar edicioni i 72-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit, ku deri me datën 25 maj për Palmën e Artë garuan rreth 21 filma.

Përveç yjeve botërore, pjesë e këtij evenimenti ishte edhe prezantuesja nga Shqipëria, Albana Osmani.

E njëjta gjatë ditës së sotme (e martë), ka sjellë një fotografi në Instagram gjatë takimit me aktoren amerikane, Eva Longoria, të cilat kanë biseduar rreth projektit të moderatores tonë, “You are a sunflower”.

View this post on Instagram

@evalongoria #cannes #amfargala #amfar2019 #throwback #weeksago I have been watching you in every episode dear Gabrielle "Gaby" Solis your fictional character from the ABC television series Desperate Housewives and I loved it. You are an inspiration for me and for thousands and thousands,with your philanthropy work ! Congratulations for all ,beautiful Momi Eva . Hope we can meet again to talk more about @you_are_a_sunflower Foundation . #evalongoria Ishte kenaqesi te takoja aktoren e Serialit “Shtepiake te Deshperuara “ ku luante rolin e Gaby. Sigurisht I kemi ndjekur ne cdo seri. Ajo eshte nje inspirim per mua, si per mijera njerez te tjere me fushatat humanitare qe eshte angazhuar dhe qe vazhdon pa pushim. Shume energji e mire ndersa u pershendetem , shpresoj ta takoj perseri per Luledielli 🙏 Mund te them se ishte shume e bukur ! #beautiful

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on Aug 27, 2019 at 1:15am PDT

“Ishte kënaqësi të takoja aktoren e serialit “Shtëpiake të dëshpëruara” ku luante rolin e Gaby. Sigurisht i kemi ndjekur në çdo seri. Ajo është një inspirim për mua, si për mijëra njerëz të tjerë me fushatat humanitare që është angazhuar dhe që vazhdon pa pushim. Shumë energji e mirë ndërsa u përshëndetem, shpresoj ta takoj përsëri për Lulediellin. Mund të them se ishte shumë e bukur”, ka shkruar ajo krahas këtij imazhi.

Albana Osmani pozon krah Adriana Limës: Me shoqen time në Kanë Albana Osmani pozon krah Adriana Limës: Me shoqen time në Kanë

Theksojmë që Albana një vit më parë kishte filluar një iniciativë për të ndihmuar njerëzit në nevojë. “TI je një luledielli”, ishte kampanja humanitare që kishte ndërmarrë dhe që u mbështet prej shumë personaliteteve të famshme. /Telegrafi/

View this post on Instagram

#throwback #july #2014 #blondie #venecia🇮🇹

A post shared by ALBANA OSMANI (@albanaosmani1) on Aug 18, 2019 at 3:51am PDT