LAJMI I FUNDIT:

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Alarmohen skuadrat e mëdha angleze, Brentford ulë për 42 milionë euro çmimin e Ivan Toneyt

Ivan Toney është një nga sulmuesit më të kërkuar në Ligën Premier dhe ai pritet të largohet në fund të sezonit nga Brentford.

Pasi ka kaluar dënimin për baste, Toney është rikthyer të luaj dhe në 13 ndeshje këtë edicion ka realizuar katër gola dhe ka asistuar në një tjetër.


Top klubet angleze si Chelsea, Arsenal, Manchester United apo edhe West Ham e Newcastle po luftojnë për t’i siguruar shërbimet e tij.

As Chelsea as Arsenali, Ivan Toney i befason të gjithë me klubin e ardhshëm
Lexo po ashtu As Chelsea as Arsenali, Ivan Toney i befason të gjithë me klubin e ardhshëm

Brentford e ka vlerësuar yllin e tyre me një shifër të pabesueshme prej 100 milionë eurove, por klubi anglez ka bërë një zbritje të madhe tani.

Sipas raportimeve të fundit nga media të ndryshme në Angli, Brentford ka ulur kërkesat për ta lënë të lirë Toneyn dhe tani kërkon 58 milionë euro për largimin e sulmuesit.

Ivan Toney kritikohet ashpër për komentin e transferimit të tij, ai përmend pushimet në Madrid
Lexo po ashtu Ivan Toney kritikohet ashpër për komentin e transferimit të tij, ai përmend pushimet në Madrid

Kjo ka alarmuar skuadrat e interesuara për lojtarin që po kërkojnë sa më parë t’i sigurojnë shërbimet e tij.

Vet 28-vjeçari ka deklaruar se dëshiron largimin nga Brentford për të bërë një hap para në karrierë dhe ulja e çmimit nga klubi do ta lehtësojë largimin e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori