LAJMI I FUNDIT:

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

“Ai është një dhuratë për futbollin”, Ancelotti plot lëvdata për yllin ‘befasues’ të Real Madridit

Edhe pse disa lojtarë kanë bërë përshtypje për Real Madridin deri më tani këtë sezon, nuk ka absolutisht asnjë dyshim se cili ka qenë lojtari i tyre i sezonit deri më tani.

Që nga ardhja nga Borussia Dortmund gjatë verës, Jude Bellingham ka qenë në formë të lartë dhe ka katapultuar veten si njëri nga yjet më të mëdhenj në botë.

Ai shënoi edhe një herë për Real Madridin kundër Napolit të mërkurën në mbrëmje, duke e çuar numrin e tij në 15 gola nga 16 paraqitje këtë sezon.

Carlo Ancelotti ka pasur një këndvështrim të shkëlqyer për të parë Bellingham duke performuar këtë sezon, dhe menaxheri i Real Madrid ishte plot lëvdata për anglezin 20-vjeçar kur foli për mediat pas ndeshjes.

“Çdo ditë ai befason. Ai befason të gjithë botën. Ai është një dhuratë për futbollin. Ne jemi të kënaqur me të”, ka thënë fillimisht Ancelotti për AS.

“Ai është një i ri shumë serioz. Ai është përshtatur shumë mirë. Ai ka një marrëdhënie të mirë me të tjerët, por duhet të përmirësojë spanjishten e tij. Askush nuk është perfekt”, përfundoi trajneri italian. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Manchester United merr ‘vendimin përfundimtar’ për Sanchon pas gjashtë ndeshjeve tek Dortmundi

Premier League
Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Finalja e EFL Cup, Chelsea – Liverpool: Luhet për trofeun e parë në Angli

Premier League
Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

Objektivi i Real Madridit etiketon Sergio Ramos si idhullin e tij

La Liga
Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Kush është Robert Ibertsberger, ndihmësi i Franco Fodas që synon ta dërgojë Kosovën në Kampionatin Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori