LAJMI I FUNDIT:

“Ai është gati”, Ancelotti ka konfirmuar se top ylli është i gatshëm të startojë ndaj Barcelonës

“Ai është gati”, Ancelotti ka konfirmuar se top ylli është i gatshëm të startojë ndaj Barcelonës

E diela mund të jetë dita e madhe për Eder Militaon, i cili po i afrohet paraqitjes së tij të parë nga fillimi këtë sezon për Real Madridin.

Mbrojtësi brazilian është rikthyer përsëri në dispozicion të Carlo Ancelottit, pasi u rikthye nga një lëndim i rëndë që kishte pësuar në gju në gusht të vitit të kaluar, ndërsa kishte marrë disa minuta në katër ndeshjet e fundit.

Sidoqoftë, Ancelotti ka konfirmuar në konferencën e tij për shtyp se Militao është i gatshëm që të startojë ndaj Barcelonës.


“Ai mund të jetë startues. Ai ka nevojë për minuta dhe është i gatshëm. Ai po mezi po pret që të luajë. Militao mund të jetë një opsion për ne”, ka thënë Ancelotti.

Braziliani megjithatë do të ndeshet me një konkurrencë për një vend në formacion duke marrë parasysh se Nacho Fernandez tregoi paraqitje fantastike ndaj Manchester Cityt të mërkurën, ndërsa opsion tjetër në mbrojtje është edhe Aurelien Tchouameni, për të startuar krah Antonio Rudiger.

Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës
Lexo po ashtu Të kritikuar për lojën që bën ndaj Cityt, Ancelotti tregon se çfarë do të bëjnë ndaj Barcelonës

Tekniku italian ndër të tjerash foli edhe për Federico Valverden i cili ka qenë i kudondodhur në fushë për Real Madridin këtë sezon, dhe duket se të njëjtën do ta bëjë edhe në El Clasico.

“Ai ka qenë gjithmonë shumë i mirë në fushë, e ka ndihmuar skuadrën shumë. Ai është strikt dhe kjo është pse e vendos në formacion. Ai kontribuon si sulmues, si mesfushor. Ai është i pazëvendësueshëm për mua”, është shprehur italiani./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Google AI i jep fund debatit se kush është më i miri - Ronaldo apo Messi?

Ndërkombëtare
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Zbulohen detajet e kontratës së Moratas me Milanin - gjithçka e përfunduar

Serie A
Kalo në kategori