Milani është seriozisht i interesuar për të marrë sulmuesin e Chelseat, Armando Brojën, por kanë hasur në një pengesë të re për të arritur te shqiptari. 

Sulmuesit 21-vjeçar nuk ka pasur shumë minuta te Blutë këtë sezon, duke startuar dy herë në Ligën Premier dhe duket se do të ishte i përshtatshëm për projektin e ri dhe emocionues të Stefano Piolit te Milani.

Milani ka qenë në kontakte me përfaqësuesit e Brojës për disa javë, duke folur për një lëvizje të mundshme në janar, por një pengesë është shfaqur.

Siç raportohet nga Daniele Longo i Calciomercato.com, Chelsea ia ka bërë të qartë Milanit se nuk do të konsiderojnë shitjen e Brojës deri në fund të sezonit, duke përjashtuar një marrëveshje të mundshme në janar.

Reklama
Reklama

Sulmuesi shqiptar së fundmi ka nënshkruar një marrëveshje të re me Blutë, duke e lidhur atë me klubin deri në vitin 2028, kështu që ata do të konsideronin vetëm një largim të përkohshëm në janar, diçka për të cilën kuqezinjtë nuk janë të interesuar.

Megjithëse Milani është ende i etur për një lëvizje, ata ka të ngjarë ta kenë të pamundur të anashkalojnë këtë pengesë, duke i detyruar ata të kërkojnë diku tjetër për përforcimin e tyre dimëror. /Telegrafi/