Këngëtarja e njohur, Adelina Berisha ka festuar sot (e hënë) ditëlindjen e saj.

Me këtë rast, ajo ka marrë urime të shumta nga miqtë, kolegët dhe familjarët e saj.

E njëjta ndau me ndjekësit një fotografi në InstaStory, ku ishte e shkruar “Shumë urime ditëlindjen për mua”.

Foto: Adelina Berisha/InstaStory

Adelina ka vendosur që këtë ditëlindje ta festojë pranë familjarëve të saj të dashur. gjersa në orët e vona me shoqërinë.

Këngëtarja Berisha përndryshe ka një karrierë të gjatë në tregun muzikor shqiptar.

Debutimi i saj ishte 11 vite më parë në muzikë, ndonëse ka kënduar edhe që e vogël në programe e festivale të ndryshme për fëmijë.

Tash e sa kohë, ajo vazhdon t’i rezitojë tregut duke ruajtur një vend si një ndër këngëtaret më atraktive dhe mediatike të showbizit. /Telegrafi/