LAJMI I FUNDIT:

Adebayor: Nuk u largova për para, por nuk besoi tek unë më i pacipi Wenger

Adebayor: Nuk u largova për para, por nuk besoi tek unë më i pacipi Wenger
Arsenal's Emmanuel Adebayor sits dejected after being challenged by Wigan Athletic's Emmerson Boyce and Mario Melchiot

Emanuel Adebayor ka folur rreth të kaluarës në skuadrat e Ligës Premier.

Reklama

Sulmuesi aktual i ekipit turk të Basaksehirit ka sulmuar ashpër trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger.

Ky i fundit ishte shkaktar kryesor për largimin e lojtarit nga Gunners, ku më pas u transferua te Mancehster City.

“Kam pasur një takim me Arsene Wenger në zyrën e tij ku më tha se duhej të largohesha, pasi nuk e shihte më të ardhmen time në Arsenal”, tha sulmuesi i Basaksehir për mediat turke.

“Unë nuk kisha ndonjë zgjedhje tjetër përveç bashkimit me Man Cityn. Të nesërmen kur nënshkrova me Cityn, Wenger në një konferencë për shtyp pohoi se u largova pasi paratë ishin më të rëndësishme për mua se gjithçka tjetër. Nga ai moment fillova të urreja Arsenalin dhe Wenger është gënjeshtar, i pacipë”, tha tongolezi.

Kujtojmë se ai kaloi tre sezone e gjysmë me “Topçinjtë” përpara se të bashkohej me Manchester Cityn për 28 milionë euro.

Ndryshe, sulmuesi 33-vjeçar për Arsenalin ka pasur 104 paraqitje duke shënuar 46 gola. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Ylli i Manchester United rikthehet në dispozicion të trajnerit Ten Hag

Premier League
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Kalo në kategori