LAJMI I FUNDIT:

Adebayor: Ende nuk po mund ta kuptoj pse qëndrova vetëm gjashtë muaj te Reali

Adebayor: Ende nuk po mund ta kuptoj pse qëndrova vetëm gjashtë muaj te Reali

Manuel Adebayor ishte vetëm gjysmë sezoni te skuadra e Real Madridit , por la një shije të mirë në mesin e tifozëve, të cilët e thërrisnin Manolito.

Reklama

Sulmuesi togolez, i cili tashmë vesh fanellën e skuadrës turke të Basaksehirit, ka folur rreth periudhës sa ishte anëtar i skuadrës madrilene.

Futbollisti ende edhe sot nuk e kupton se pse nuk ka mbetur më tepër se gjashtë muaj te Los Blancos.

Emmanuel Abebayor dhe Mikel Arteta (Getty Images)

“Është diçka që e pyes veten ndonjëherë. E vërteta është se nuk e di. Më ndodh edhe këtu, në Turqi. Ndoshta është mënyra se si jetoj dhe buzëqesh”.

“Është mënyra ime e natyrshme. Përveçse jemi lojtar, jemi edhe qenie njerëzore. Nëse jeni të lumtur, ju mund ta zgjeroni atë lumturi. Dhe kjo më ndodh mua, dukem i lumtur”, pohoi Adebayor.

Ky i fundit përgjatë kohës sa ishte lojtar i Realit, ka pasur 22 paraqitje në të gjitha garat dhe ka shënuar tetë gola.

Ndryshe, 34-vjeçari në të kaluarën ka luajtur për skuadrat e mëdha angleze, si Arsenal, Manchester City dhe Tottenham Hotspur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori