LAJMI I FUNDIT:

Adama Traore objektivi kryesor i Liverpoolit për sulmin

Adama Traore objektivi kryesor i Liverpoolit për sulmin

Liverpooli ka pasur një sezon jashtëzakonisht të vështirë në Ligën Premier.

Reklama

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp vetëm në xhiron e fundit zuri një vend që i dërgon në Ligën e Kampionëve.

E pas një sezoni dëshpërues priten largime të mëdha nga Anfield gjatë afatit kalimtar të verës.

Xherdan Shaqiri, Divock Origi edhe Takumi Minamino janë sulmuesit që do të largohen të parët nga skuadra.

Për repartin ofensivë trajneri Jurgen Klopp dëshiron vetëm anësorin spanjoll Adama Traore.

Mediat në Angli kanë raportuar së fundmi se drejtuesit e Liverpoolit janë në negociata me ata të Wolverhampton Wanderers për lojtarin.

25-vjeçari pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga trajneri Jurgen Klopp dhe e ardhmja e tij mund të jetë në Anfield.

Gjithsesi duhet përmendur se në garë për anësorin këmbëshpejtë janë edhe Chelsea, Tottenham Hotspur dhe Manchester United.

Wolves janë gati ta shesin yllin e skuadrës, por duan të fitojnë mbi 40 milionë euro nga largimi i tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Jose Mourinho në telashe, Roma e tij shkatërrohet nga Genoa

Serie A
Kalo në kategori