LAJMI I FUNDIT:

Adama Traore nuk ishte lojtari më i shpejt i këtij sezoni të Ligës Premier

Adama Traore nuk ishte lojtari më i shpejt i këtij sezoni të Ligës Premier

Liga Premier arriti që të mbyllë me sukses edicionin 2019/20, me Liverpoolin që u shpall kampion pas më shumë se 30 vitesh.

Reklama

Coronavirusi detyroi ligën angleze që të ndërpres futbollin nga mesi i muajit mars, mirëpo u rikthyen në qershor, për të përfunduar sezonin më 26 korrik.

Tani është ka përfunduar gjithçka, kanë filluar të mblidhen statistikat për lojtarët, e që në mesin e tyre hyn edhe ajo se kush ka vrapuar më së shpejti gjatë një takimi.

Traore is expected to top the list

Më poshtë do të mund të zbuloni lojtarin më të shpejtë të edicionit 2019/20 në Ligën Premier:

10# Phil Foden | Man City | 37.12 km/h vs Aston Villa (26 tetor)

9# Fred | Man Utd | 37.28 km/h vs Everton (15 dhjetor) 

Fred makes the list

8# Shane Long | Southampton | 37.35 km/h vs Newcastle (8 dhjetor)

7# Ainsley Maitland-Niles | Arsenal | 37.44 km/h vs Man City (15 dhjetor)

6# Caglar Soyunchu | Leicester | 37.54 km/h vs Crystal Palace (3 nëntor) 

Soyuncu is another surprising speedster

5# Aaron Wan-Bissaka | Man Utd | 37.59 km/h vs West Ham (3 nëntor)

4# Trezeguet | Aston Villa | 37.59 km/h vs Liverpool (5 korrik)

3# Mason Greenwood | Man Utd | 37.59 km/h vs Everton (1 mars)

Greenwood comes third

2# Adama Traore | Wolves | 37.78 km/h vs Chelsea (26 korrik)

1# Kyle Walker | Man City | 37.80 km/h vs Chelsea (25 qershor). /Telegrafi/

Walker takes top spot on the list

Në trend Sport

Më shumë
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

Vedat Muriqi vazhdon të jetë në radarin e Atletico Madridit

La Liga
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori