Drejtori sportiv i Barcelonës, Eric Abidal ka thënë se transferimin i Neymarit në Camp Nou nga Paris Saint-Germain “do të jetë gjithmonë një mundësi”.

Neymar shijoi kohë jashtëzakonisht të suksesshme në Camp Nou ndërmjet viteve 2013 dhe 2017, duke fituar tetë trofe në total, përfshirë dy tituj të La Liga dhe Ligës së Kampionëve.

27-vjeçari formoi treshen e një sulmi të frikshëm përkrah Luis Suarez dhe Lionel Messi te Barca, por një dëshirë për të dalë nga hija e këtij të fundit çoi në largimin e tij eventual.

Pique: Lojtarët e Barcelonës ishin të gatshëm të sakrifikonin pagat e tyre për ta rikthyer Neymarin Pique: Lojtarët e Barcelonës ishin të gatshëm të sakrifikonin pagat e tyre për ta rikthyer Neymarin

Megjithatë, lojtari është lidhur shumë herë me rikthimin e tij te Barcelona, pasi ‘dashuria’ me tyre është e madhe.

“Një lojtar i madh, i cili ka një filozofi të Barçës dhe i cili po paraqitet në një nivel të lartë, gjithmonë do të jetë një opsion për ne”, ka thënë fillimisht Abidal për Mundo Deportivo.

Abidal: Lautaro është lojtar i kompletuar, Barcelona po e ndjek atë Abidal: Lautaro është lojtar i kompletuar, Barcelona po e ndjek atë

“Nga atje, në nivelin sportiv mund të marrim vendime, por e gjithë çështja financiare, ka gjëra që mund t’i arrish dhe të tjera që nuk mundesh”.

“E ardhmja do të thotë. Nëse vazhdon në këtë nivel, sepse sezoni është shumë i gjatë, nuk do të them që do të jetë opsioni numër 1, por mund të jetë një opsion i qartë”, përfundoi drejtori sportiv i Barcelonës. /Telegrafi/