Super ndeshja mes Gjilanit dhe Llapit mbyllet me barazim

Gjilani dhe Llapi kanë barazuar me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

“Skifterat” dhe “Legjendat” kanë barazuar në një super-ndeshje të zhvilluar në stadiumin me bari sintetik në Gjilan.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë, me të dyja skuadrat që patën rastet e veta dhe gjeten nga një herë rrjetën.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e tretë me anë të Albert Dabiqaj, i cili shënoi për 1-0, ndërsa Fernandinho (17’) barazoi 1-1 me një gol të bukur nga goditja e dënimit.

Në pjesën e dytë, vendasit ishin për një nuancë skuadër më e mirë dhe ishin afër fitores, pasi gjeten shpejt golin, por në fund pranuan golin e barazimit.

Shend Kelmendi (61’) u përkujdes për golin epërsisë 2-1, ndërsa Francisco Rivera (90’) me një supergol shënoi për rezultatin përfundimtar 2-2.

Pas këtij barazimi, Gjilani e sheh veten në pozitën e 40 pikë, teksa Llapi zë vendin e pestë me 33 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Gjilani udhëton te Ballkani, teksa Llapi e pret Malishevën. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur