LAJMI I FUNDIT:

Zyrtarizimet që mund t’iu kenë ikur në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës

Zyrtarizimet që mund t’iu kenë ikur në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës

Dita e fundit e transferimeve është drejt përfundimit dhe disa prej lojtarëve po presin që të dinë të ardhmen e tyre.

Reklama

Afati kalimtar i verës së vitit 2019 do të përfundojë në ora 24:00, por në disa vende tashmë ka përfunduar.

I gjithë opinioni tashmë është duke pritur të ardhmen e Neymarit, i cili thuhej se do të kalojë në Barcelonë nga PSG-ja.

Gjithashtu pritet të dinë të ardhmen edhe disa lojtarë, të tillë si Mauro Icardi, Bruno Fernandes e Paulo Dybala.

Por, tashmë disa transferime pa bujë të madhe kanë ndërruar ambient dhe tashmë janë bërë lojtar të rinj.

Më poshtë është lista me lojtarët që tashmë janë transferuar, të cilat ndoshta iu kanë ikur. /Telegrafi/

Javier Hernandez nga West Ham United te Sevilla

Vlad Chiriches nga Napoli te Sassuolo

Matteo Darmain nga Manchester United te Parma

Fernando Llorente si lojtar i lirë te Napoli

Radamel Falcao nga Monaco te Galatasaray

Sergio Rico nga Sevilla te Paris Saint-Germain

Simon Kjaer nga Sevilla te Atalanta

Marcus McGuane nga Barcelona te Telstar