Jeison Murillo tashmë është një lojtari i Valencias.

Kolumbiani u largua nga Interi pas dy vitesh kur erdhi nga Granada.

Mbrojtësi ka nënshkruar për dy vite huazim dhe detyrim blerje në fund.

Ende nuk janë bërë të ditura detajet e këtij operacioni, por mëndohet që Inter do të përfitojë diku rreth 15 milionë euro.

Valencia sot e ka zyrtarizuar edhe blerjen e Gabriel nga Arsenal. /Telegrafi/