LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Sokratis nënshkruan me Arsenalin

Zyrtare: Sokratis nënshkruan me Arsenalin

Mbrojtësi grek Sokratis Papastathopoulos është zyrtarisht një lojtar i Arsenalit.

Reklama

Mbrojtësi 30-vjeçar vjen nga Borussia Dortmund, ku ka fituar dy tituj në Bundesliga dhe një Kupë të Gjermanisë.

Ai ka eksperiencë në klube si Werder Bremen, AC Milan, Genoa dhe AEK.

Sokratis do ta bartë fanellën me numrin 5 te Arsenali.

Ai është pjesë e padiskutuar e Greqisë ku ka zhvilluar 79 ndeshje.

Sokratis vjen te Arsenali si transferimi i tretë, pasi më parë ka nënshkruar edhe Stephane Lichsteiner dhe Bern Leno.

Trajner te Arsenali do të jetë Unai Emery. /Telegrafi/    

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori