Sulmuesi i njohur prishtinas, Shend Kelmendi, ka vendosur që ta vazhdojë karrierën te Flamurtari.

Të enjten paradite, klubi i Llapit lëshoi komunikatë për media duke treguar se në mënyrë të dyanshme ka shkëputur marrëveshjen me Shend Kelmendin.

Sulmuesi prishtinas u largua nga Llapi vetëm pas gjashtë muajve qëndrim.

Por lojtari nuk ka qëndruar duarkryq dhe ka arritur menjëherë marrëveshje me Flamurtarin.

Kelmendi te klubi kryeqytetas kalon si lojtar i lirë.

Llapi dhe Shend Kelmendi ndajnë rrugët, lojtari mes Dritës dhe Flamurtarit Llapi dhe Shend Kelmendi ndajnë rrugët, lojtari mes Dritës dhe Flamurtarit

Ai këtë edicion e ka gjetur vetëm një herë rrjetë, ndërsa ka asistuar dy herë.

Kelmendi ka bërë më parë karrierë edhe te Prishtina dhe Trepça ’89, ndërsa ka qenë në bisedime edhe me Dritën. /Telegrafi/