Sergio Reguilon është tashmë një lojtar i ri i Tottenhamit, pasi nënshkroi për pesë vite me klubin londinez.

Mbrojtësi i majtë u largua nga Real Madridi, pasi nuk kishte mbështetjen e trajnerit, Zinedine Zidane, i cili preferon më shumë Marcelon dhe Ferland Mendyn.

Futbollisti kalon te Spurs, të cilët kanë siguruar një mbrojtës shumë të mirë, duke fituar konkurrencën me Arsenal dhe Manchester United.

Lojtari ka nënshkruar për pesë vite dhe besohet se për të kanë paguar 30 milionë euro. Mbrojtësi i majtë 23-vjeçar do të veshë fanellën me numrin 3.

Ai bëri debutimin e tij në ekipin e parë të Realin kundër CSKA Moskës në Ligën e Kampionëve të UEFA-s në tetor 2018.

Ai bëri 22 paraqitje për Real Madrid në total.

Sergio bëri përshtypje gjatë një huazimi sezonal te Sevilla sezonin e kaluar, ku bëri 38 paraqitje në të gjitha garat dhe shënoi tre gola, duke e ndihmuar ekipin ta fitojnë  Ligën e Evropës. /Telegrafi/