Ballkani ka njoftuar se Mevlan Zeka nuk do të jetë më pjesë e tyre.

Përmes një komunikate, kampioni në fuqi i BKT Superligës së Kosovës bëri të ditur se ka shkëputur kontratën me sulmuesin.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e plotë (pa ndërhyrje) nga Ballkani:

𝗙𝗔𝗟𝗘𝗠𝗜𝗡𝗗𝗘𝗥𝗜𝗧 𝗠𝗘𝗩𝗟𝗔𝗡 𝗭𝗘𝗞𝗔!!🧡🖤

Klubi ynë ju njofton se pas dy vitesh së bashku kemi shkëputur kontratën me sulmuesin nga Gjakova, Mevlan Zeken.

Kontrata u shkëput me marrëveshje të dyanshme, Zeka e kërkoi largimin nga klubi pasiqë nuk i mjaftonte minutazhi në lojë. Ne e respektuam vendimin e tij dhe i urojmë shumë suksese në karrierë! /Telegrafi/