LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Marseille prezanton Underin me një video të veçantë

Zyrtare: Marseille prezanton Underin me një video të veçantë

Marseille ka konfirmuar se ka huazuar Cengiz Underin nga Roma, me të drejtën për ta blerë në fund të sezonit.

Lojtari turk nuk ishte në planet e Jose Mourinhos, andaj është huazuar te skuadra franceze.

Under do të qëndrojë te klubi nga Ligue 1 për një edicion, e më pas të konsiderohet rikthimi apo shitja e tij për 12 milionë euro.

Roma po ashtu ka konfirmuar se e ka dërguar lojtarin turk në huazim, derisa ai kishte një huazim jo edhe aq të bujshëm te Leicesteri në Ligën Premier.

Kështu, Marseillie do të ketë shansin që të nxjerr më të mirën nga lojtari, pasi e shohin si zëvendësues të Memphis Depayt që ka kaluar te Barcelona si i lirë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Sami Khedira emëron lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Përveç fitores me Spanjën - çfarë i duhet tjetër Shqipërisë për të kaluar tutje

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Xherdan Shaqiri në një rang me legjenda e futbollit botëror

Përfaqësueset
Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Ndeshja Shqipëri 2-2 Kroaci në numra: Rekorde, statistika mbresëlënëse dhe garë e hapur

Kombëtarja e Shqipërisë
Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Xherdan Shaqiri futet në librin e rekordeve me euro-golin ndaj Skocisë

Përfaqësueset
Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Sylvinho bën premtimin e madh për popullin shqiptar për ndeshjen me Spanjën

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori