Juventusi ka njoftuar zyrtarisht ardhjen e Leandro Paredes nga Paris Saint-Germain në huazim me detyrim blerje për një total prej 22.6 milionë euro.

Marrëveshja u arrit mbrëmë dhe lojtari iu nënshtrua testeve mjekësore në Paris këtë pasdite.

Reprezentuesi argjentinas tani është rrugës për në Torino, ku shpreson të jetë në stadium për ndeshjen e Serie A që Juventusi e zhvillon sot kundër Spezias në Allianz Juventus Stadium.

Juventus lëshoi ​​një deklaratë me një përmbledhje të detajuar financiare të marrëveshjes, pasi klubi del në bursë.

Lojtari vjen në huazim me detyrim blerje nëse arrihen objektiva të caktuara sportive në sezonin 2022-23, por Juve ka gjithashtu ka mundësinë për ta bërë këtë lëvizje të përhershme në çdo kohë.

Reklama

Në të dyja rastet, shifra totale do të jetë 22.6 milionë euro për t’u paguar në tre këste, plus deri në 3 milionë euro bonuse të lidhura me paraqitjet.

Reklama

Si pjesë e marrëveshjes, nëse Juventusi nuk zgjedh të blejë Paredes, ata sërish do t’i detyrohen PSG-së një shifër prej 2.5 milionë euro. /Telegrafi/