LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Under huazohet te Leicester City

Zyrtare: Under huazohet te Leicester City

Futbollisti i Romës, Cengiz Under, është huazuar për një edicion te skuadra angleze, Leicester City.

Turku është huazuar te Leicesteri për 3 milionë euro, ndërsa ish-kampioni i Anglisë ka të drejtë ta blejë për 23 milionë euro në fund të edicionit.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja zyrtare e Romës, që i ka uruar fat Underit në eksperiencën e re në Angli.

Në anën tjetër, Under ka falënderuar Romën, duke u shprehur optimist për aventurën e re.

“E dua Romën, jo vetëm klubin por edhe qytetin, kulturën dhe njerëzit e këtij qyteti të mrekullueshëm. Jam sinqerisht mirënjohës të gjithë tifozëve për mbështetjen dhe dashurinë që më kanë dhënë që prej momentit tim të parë”, ka shkruar Under mes tjerash në Instagram.

Reklama

Ai ka theksuar që të luajë në Ligën Premier ka qenë gjithmonë ëndrra e tij. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Romak Zeqiri
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori