LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Gjashtë lojtarë largohen nga Porto – në mesin e tyre Brahimi dhe Herrera

Zyrtare: Gjashtë lojtarë largohen nga Porto – në mesin e tyre Brahimi dhe Herrera
Hector Herrera (Foto: Octavio Passos/Getty Images/Guliver)

Porto duket se në këtë verë do të bëjë një revolucion të madh në skuadër.

Skuadra portugeze është duke menduar t’i bëjë disa transferime gjatë kësaj vere, mirëpo  ka humbur edhe disa lojtarë pa përfituar asgjë.


Porto i ka humbur gjashtë lojtarë me parametra zero, pasi kontrata e tyre ka skaduar dhe ata kishin konfirmuar para se të përfundonte sezoni i kaluar se nuk do ta rinovojnë kontratën.

Nga klubi portugezë janë larguar lojtarët, si Yacine Brahimi, Hector Herrera, Maxi Pereira, Hernani Fortes, Adrian Lopez dhe Fabiano Freitas.

Natyrisht se largimi i këtyre gjashtë lojtarëve është një lajm aspak i mirë për Porton, pasi do të mund të merrte së paku 150 milionë euro nga shitja e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Ndërkombëtare
Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori