Real Madrid dhe Olympique Lyon kanë arritur marrëveshje për transferimin e Ferland Mendy.

Klubi mbretëror ka treguar se lojtari ka nënshkruar për ta deri më 30 qershor 2025.

Mendy do të prezantohet të mërkurën më 19 qershor nga ora 13:00 në Santiago Bernabéu.

Ai do ta vesh për herë të parë fanellën e Real Madridi në Santiago Bernabe, ku edhe do të flas para shtypit.

Mendy i bashkohet blerjeve të Eden Hazard, Luka Jovic, Eder Militao, Rodrygo Goes  dhe Andriy Lunin.

Ferland Mendy (Foto: Marca.com)

Ai flitet se ka kushtuar 50 milionë euro, ndërsa më poshtë keni një video ku mund të njiheni më mirë me cilësit e lojtarit. /Telegrafi/