LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Caceres mbetet në Serie A, nënshkruan për Fiorentinën

Zyrtare: Caceres mbetet në Serie A, nënshkruan për Fiorentinën

Martin Caceres ka vendosur që të qëndrojë në Serie A, ku ka nënshkruar për Fiorentinën.

Reklama

Ai ka kaluar si lojtar i lirë, pasi që kontrata me Lazion i kishte skaduar.

Ky është klubi i 11-të i lojtarit në karrierë, ku ka luajtur në disa kampionate.

Klubin e tij e kishte në sezonet 2012/2016, kur luajti për latër vite te Juve.

Mbrojtësi e nisi karrierën në Defensor, për të kaluar në vitin 2007 tek Villarreal, që më pas e huazoi për një sezon tek Recreativo Huelva.

Nga aty kaloi te Barcelona. Ai luajti edhe te Sevilla, Southamton, Hellas Verona dhe Lazio. /Telegrafi/