Klubi basketbollistik, Peja ka rikthyer në skuadër basketbollistin e njohur Beqë Kovaqi.

Peja ka bërë disa goditje në ditën e fundit të afatit kalimtar, ku ka zyrtarizuar fillimisht Drilon Hajrizin dhe pastaj trajnerin Jeronimo Sarin.

Pas këtyre dy zyrtarizimeve, Peja ka konfirmuar edhe një ardhje të re.

Zyrtare: Peja emëron trajner kroatin Jeronimo Sarin Zyrtare: Peja emëron trajner kroatin Jeronimo Sarin

Bëhet fjalë për basketbollistin pejan, Beqë Kovaqi, i cili rikthehet përsëri në “Karagaq”.

Postimi pa ndërhyrje i KB Peja:

KB Peja njofton se ka arritur marrveshje për të rikthyer në ekipin e saj, Beqë Kovaqin. Pejoni i cili ka qenë pjesë e Pejës edhe ma heret na bashkohet për të luftuar për titullin e kampionit.

Reklama

Beqë Kovaqi vitin e kalur ishte pjesë e KB Feronikelit, ekip të cilit i ndihmoj të inkuadrohet ne Superligë.

Reklama

Mirë se vjen Beqë!

/Telegrafi/