Trajneri kroat, Jeronimo Sarin është trajner i ri i klubit basketbollistik Peja.

Para disa ditësh, Peja zyrtarizoi rikthimin në elitën e basketbollit të Kosovës, ndërsa në mbyllje të afatit kalimtar ka bërë disa goditje.

Basketbollisti i njohur mitrovicas, Drilon Hajrizi është goditja e madhe e Pejës, ndërsa së fundmi kanë njoftuar edhe trajnerin e ri.

Zyrtare: Drilon Hajrizi rikthehet te KB Peja Zyrtare: Drilon Hajrizi rikthehet te KB Peja

Me anë të një postimi në Facebook, klubi pejan ka njoftuar ardhjen e trajnerit kroat, Jeronimo Sarin, i cili në të kaluarën ishte pjesë e Prishtinës.

Postimi i pa ndërhyrje i KB Pejës:

KB Peja njofton se ka arritur marrveshje me trajnerin kroat, Jeronimo Sarin, për sezonen 2019/20. Trajneri i cili ka një provoj si trajner nga viti 2006, perveç ekipeve kroate, ka stervitur edhe ekipet KB Prishtina, KB Bashkimi dhe Vllaznia nga Shkodra.

Së bashku me Jeronimo Sarin, klubi ka filluar te kompletoj ekipen e sezones se ardhshme dhe trajneri pritet ti bashkohet ekipes shumë shpejt për t’i filluar stervitjet.

Mirë se vjen Jeronimo Sarin!

/Telegrafi/