Zidane i lumtur me fitoren ndaj Celta Vigos

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka shprehur kënaqësinë me fitoren e ekipit të tij ndaj Celta Vigos, fitore që i ngriti në pozitën e parë në La Liga.

Real Madridi ka fituar të shtunën mbrëma ndaj Celtas me rezultat 2-0 në ndeshjen e javës së 17-të.

Golat e Los Blancos u shënuan nga Lucas Vazquez dhe Marco Asensio, dhe kjo fitore e ka bërë të lumtur trajnerin Zidane.

Lexo po ashtu Real Madridi e nis vitin me fitore, mposht Celta Vigon dhe bëhet lider në La Liga

“Celta Vigo ishte ekipi më në formë me të cilin jemi përballur. Kishim vështirësi, por kontrollonim ndeshjen”, ka thënë fillimisht Zidane pas ndeshjes.

“Ishte mirë nga minuta e parë  deri në fund. Ne e interpretuam lojën shumë mirë duke shtypur lart, pa i lënë ata të luajnë”.

Real Madrid 2-0 Celta Vigo, notat e lojtarëve
Lexo po ashtu Real Madrid 2-0 Celta Vigo, notat e lojtarëve

“Në fund, morëm tri pika shumë të rëndësishme për ne”.

“Ne luajtëm një lojë shumë serioze. Jam i lumtur për të gjithë”, përfundoi trajneri i Realit. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës