LAJMI I FUNDIT:

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Paris Saint-Germain e mbylli sezonin me titullin e ri të kampionit francez dhe deri më tani është shumë e diskutueshme se si do të duket ata në stinorin e radhës.

Reklama

Është gjithashtu e diskutueshme se kush do ta udhëheqë. Situata në klub nuk është aspak ideale. Lionel Messi ka konfirmuar largimin e tij, Neymar shpreson që edhe ai të largohet, ndërsa klubi është në kërkim të një trajneri të ri.

Duket se nuk do të jetë Zinedine Zidane.

Mesfushori legjendar francez deri më tani në karrierën e tij si trajner ka drejtuar vetëm Real Madridin. Ai ishte trajner i gjigantëve të Madridit dy herë dhe ishte veçanërisht i suksesshëm në të parin, në të cilin fitoi tre herë radhazi Ligën e Kampionëve.

Në karrierën e tij si trajner, përveç atyre tre trofeve, ai ka edhe tetë të tjerë.

PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit
Lexo po ashtu PSG shënon humbje të mëdha menjëherë pas largimit të Messit

Sipas mediave franceze, ajo seri nuk do të vazhdojë te PSG. Edhe pse për një kohë të gjatë shkruhej se Zidane priste fundin e sezonit për t’u rikthyer në postin e trajnerit në Paris, tashmë pretendohet se nuk do të arrihet marrëveshja.

Klubi iu afrua Zidanit dhe i ofroi një punë, por ai e refuzoi. Pas refuzimit të Zidane, PSG kontaktoi me disa ekspertë të tjerë.

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian
Lexo po ashtu Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Julian Nagelsmann, Luis Enrique dhe Xabi Alonso kryesojnë listën e dëshirave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori