LAJMI I FUNDIT:

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Nagelsmann dhe Henry afër zyrtarizimit te gjiganti evropian

Sipas raportimeve, Julian Nagelsmann do t’i bashkohet Paris Saint-Germain, ndërsa si ndihmës të tij ka përzgjedhur legjendën Thierry Henry.

Reklama

Dyshja pretendohet se janë në bisedime të avancuara me gjigantët francezë.

PSG ende nuk e ka ndarë rrugët me trajnerin Christophe Galtier.

Por, pas humbjes së djeshme të fundit në shtëpi 3-2 ndaj Clermont Foot, kampionët francezë pritet të bëjnë një ndryshim.

Sipas L’Equipe, bisedimet me Nagelsmann kanë arritur në një “fazë të avancuar”.

Gjermani pritet të marrë Henryn me vete, pavarësisht se nuk ka punuar kurrë më parë me ish- sulmuesin e Arsenalit.

Ai ka punuar si ekspert i Ligue 1 në TV francez, si dhe ka ofruar analiza të Ligës së Kampionëve në CBS Sports.

Ish-reprezentuesi francez filloi karrierën e tij si trajner si ndihmës i Roberto Martinez me Belgjikën midis 2016 dhe 2018.

Më pas ai mori detyrën si strateg i Monacos, por kishte një periudhë katastrofike në Stade Louis II.

Henry fitoi vetëm katër nga 20 ndeshjet në krye të ekipit përpara se të shkarkohej.

Ai më pas mori drejtimin e Montreal Impact në MLS, por dha dorëheqjen pas nëntë fitoreve në 29 ndeshje në krye.

Heroi i Topçinjve u kthye si asistent i Martinezit me Belgjikën, por nuk e ndoqi ish-trajnerin e Ëiganit pasi ai u bë selektor i Portugalisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori