Sulmuesi finlandez, Eero Markkanen u largua vitin e kaluar nga skuadra e dytë e Real Madridit, e njohur si Castilla, sepse ka qenë në mbipeshë.

Ai ka vendosur të hedhë në gjyq klubin madrilen. Seanca gjyqësore do të mbahet me 29 nëntorin e ardhshëm.

Markkanen, 25 vjeç, është larguar nga trajneri Zinedine Zidane, i cili në atë kohë drejtonte ekipin e dytë, pas 10 ndeshjesh dhe dy golash në Segunda Division.

Lojtari sa luante te Real Madridi

Lojtari sa luante te Real Madridi

Për trajnerin francez, sulmuesi ishte 18 kile më shumë. Markkanen është 1,95 m i gjatë dhe peshon 97 kg.

Pas largimit lojtari kishte ironizuar me vendimin

Pas largimit lojtari kishte ironizuar me vendimin

Aktualisht luan tek AIK, në Suedi, klub nga i cili është larguar në verën e 2014-ës për të shkuar në Spanjë.

Te Castilla, finlandezi ka qëndruar vetëm një sezon, para se të largohej.

Eero Markkanen tani si lojtar i AIK

Eero Markkanen tani si lojtar i AIK

Një përjashtim që sulmuesi i ri duket se nuk e ka marrë aspak mirë, të paktën duke gjykuar nga fotografi e publikuar në rrjete sociale nëpërmjet së cilës ka ironizuar mbi vendimin e marrë nga klubi madrilen.