Zinedine Zidane dhe Gennaro Gattuso thuhet se janë dy kandidatët më të mundshëm për të zëvendësuar Andrea Pirlo te Juventusi në fund të sezonit.

Ish-mesfushori italian mund të shkarkohet pavarësisht nga pozicioni përfundimtar i Juventusit në tabelën e Serie A.

Zonja e Vjetër nuk mund të përballojë të humbasë një vend në katërshe, por fitimi i një vendi në Ligën e Kampionëve nuk është kushti i vetëm për qëndrimin e ‘maestros’ në klub.

Askush duket se nuk mund ta shpëtojë Andrea Pirlon nga shkarkimi Askush duket se nuk mund ta shpëtojë Andrea Pirlon nga shkarkimi

Sipas gazetës Tuttosport, trajneri i Real Madridit, Zidane dhe ai i Napolit, Gattuso janë shfaqur si kandidatë të mundshëm për të zëvendësuar Pirlon në fund të sezonit.

Zidane është një shënjestër prej kohësh e Andrea Agnelli, i cili dëshironte ta punësonte atë në 2019, para se trajneri francez të pranonte të kthehej në Real Madrid.

Sidoqoftë, paga e Zidanes prej 12 milionë eurosh në vit është një pengesë për kthimin e tij të mundshëm në Torino pasi Zonja e Vjetër është e gatshme të shkurtojë kostot për shkak të pandemisë COVID-19.

Gattuso, i cili pritet të largohet nga Napoli në fund të sezonit, mund të jetë një trajner më i përballueshëm.

Agjenti i tij Jorge Mendes është në marrëdhënie të mira me drejtuesit e Juventusit, një detaj që mund të lehtësojë një marrëveshje të mundshme.

Allegri pritet të kthehet për të revolucionarizuar Juventusin – Nga largimi i Ronaldos deri tek hapësirat për të rinjtë dhe transferimet e reja Allegri pritet të kthehet për të revolucionarizuar Juventusin – Nga largimi i Ronaldos deri tek hapësirat për të rinjtë dhe transferimet e reja

Kthimi i Massimiliano Allegrit mbetet gjithashtu në letrat e klubit italian.

, por magjia e tij e dytë në Torino do të bënte që Fabio Paratici dhe Pavel Nedved të largohen nga klubi. /Telegrafi/