LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

Zbulohet synimi i Real Madridit para El Clasicos – Barcelona do synojë t’ua prish planet

Synimi i Carlo Ancelottit me Real Madridin është që ata të arrijnë 80 pikë para El Clasico më 21 prill, zbulon Diario AS.

Real Madridi është aktualisht me 65 pikë pas 26 ndeshjesh. Kjo do të thotë se ata duhet të fitojnë të gjitha pesë ndeshjet e tyre të ardhshme në ligë përpara se të përballen me Barcelonën në javën e 32-të.


Pesë ndeshjet e ardhshme të Madridit përfshijnë udhëtime në Valencia, Osasuna dhe Mallorca. Ata gjithashtu mirëpresin Celta Vigo dhe Athletic Bilbaon në Santiago Bernabeu.

Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit
Lexo po ashtu Tifozët e Real Madridi nuk kanë durim më me Ancelottin shkaku i trajtimit që po i bën një lojtarit

Real Madrid aktualisht është tetë pikë përpara Barcelonës dhe gjashtë më shumë se Girona në garën për titull.

Skuadra e Ancelottit ka humbur pikë dy herë në pesë ndeshjet e fundit të ligës, por ata janë mposhtur vetëm një herë në La Liga këtë sezon. Ishte kundër Atletico Madridit si mysafir.

Los Blancos duan që për El Clasico të jenë lider dhe të përmbyllin kështu gjasat për titull matematikisht, gjashtë xhiro para përfundimit të sezonit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

La Liga
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Bundesliga
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori