LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet lista me të gjithë 91 futbollistët që janë lidhur me një transferim te Barcelona këtë verë

Zbulohet lista me të gjithë 91 futbollistët që janë lidhur me një transferim te Barcelona këtë verë

Pavarësisht se tani nuk ka ri-nënshkruar Lionel Messin, Barcelona ende pritet të jetë shumë aktive në tregun e transferimeve këtë verë, me përforcime të nevojshme për skuadrën fituese të La Ligas të Xavi Hernandezit.

Reklama

Sado klub i madh që është Barcelona, ​​pritet që të lidhet me shumë lojtarë. Gjatë muajve të fundit, një total prej 91 janë përfolur për një lëvizje te Blaugrana gjatë afatit kalimtar të kësaj vere.

Disa me siguri do të jenë më realiste se të tjerët, por është një listë e jashtëzakonshme, veçanërisht duke pasur parasysh se afati i transferimeve verore nuk është hapur ende zyrtarisht.

Ndërsa Barcelona nuk do të jetë në gjendje të nënshkruajë të 91-tët, ata do të donin shumë të siguronin pesë ose gjashtë nënshkrime të forta, pasi ata kërkojnë të ndërtojnë themelet e forta të sezonit të kaluar.

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh
Lexo po ashtu La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

Më poshtë keni listën me të gjitha futbollistët që janë lidhur me një transferim në Camp Nou këtë verë:

Liga Premier

Aymeric Laporte (Manchester City)

Joao Cancelo (Manchester City)

Ilkay Gundogan (Manchester City)

Bernardo Silva (Manchester City)

Julian Alvarez (Manchester City)

Reece James (Chelsea)

Cesar Azpilicueta (Chelsea)

Malo Gusto (Chelsea)

Carney Chukwuemeka (Chelsea)

N’golo Kante (Chelsea)

Pierre-Emerick Aubameyang (Chelsea)

Trent Alexander-Arnold (Liverpool)

Roberto Firmino (Liverpool)

Diogo Dalot (Manchester United)

Marcus Rashford (Manchester United)

Bruno Guimaraes (Newcastle United)

Ruben Neves (Wolverhampton Wanders)

Joël Veltman (Brighton & Hove Albion)

Wilfried Zaha (Crystal Palace)

Ligue 1

Marco Verratti (PSG)

Lionel Messi (PSG)

Neymar Jr. (PSG)

Vanderson (AS Monaco)

Kheprhen Thuram (OGC Nice)

Serie A

Raphael Leao (AC Milan)

Marcelo Brozovic (Inter)

Denzel Dumfries (Inter)

Joaquin Correa (Inter)

Khvicha Kvaratskhelia (Napoli)

Adrien Rabiot (Juventus)

Angel Di Maria (Juventus)

Rasmus Hojland (Atalanta)

Paulo Dybala (AS Roma)

Simone Pafundi (Udinese)

Justin Kumi (Sassuolo)

Dodo (Fiorentina)

Sofyan Amrabat (Fiorentina)

Bundesliga

Benjamin Pavard (Bayern Munich)

Noussair Mazraoui (Bayern Munich)

Joshua Kimmich (Bayern Munich)

Serge Gnabry (Bayern Munich)

Thomas Meunier (Borussia Dortmund)

Paris Brunner (Borussia Dortmund)

Dani Olmo (RB Leipzig)

Florian Wirtz (Bayer Leverkusen)

Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen)

Evan Ndicka (Eintracht Frankfurt)

Daichi Kamada (Eintracht Frankfurt)

Marcus Thuram (Eintracht Frankfurt)

Randal Kolo Muani (Eintracht Frankfurt)

La Liga

Marco Asensio (Real Madrid)

Yannick Carrasco (Atletico Madrid)

Joao Felix (Atletico Madrid)

Martin Zubimendi (Real Sociedad)

Takefusa Kubo (Real Sociedad)

Mohamed-Ali Cho (Real Sociedad)

Inigo Martinez (Athletic Bilbao)

Jose Gaya (Valencia)

Pau Torres (Villarreal)

Juan Foyth (Villarreal)

Dani Parejo (Villarreal)

Guido Rodriguez (Real Betis)

Thierry Correira (Valencia)

Hugo Guillamon (Valencia)

Gabri Veiga (Celta Vigo)

Hugo Sotelo (Celta Vigo)

Arnau Martinez (Girona)

Oriol Romeu (Girona)

Aleix Garcia (Girona)

Eredivisie

Edson Alvarez (Ajax)

Xavi Simons (PSV)

Lutsharel Geertruida (Feyenoord)

Jupiler Pro League

Arthur Vermeeren (Royal Antwerp)

Dhurata Orban (KAA Gent)

Pape Diop (Zulte Waregem)

Superliga e Portugalisë

Alexander Bah (Benfica)

Florentino Luis (Benfica)

Manuel Ugarte (Sporting CP)

Bundesliga e Austrisë

Amar Dedic (RB Salzburg)

Oscar Gloukh (RB Salzburg)

Superliga e Turqisë

Arda Guler (Fenerbahce)

Serie A (Brazil)

Vitor Roque (Athletico Paranaense)

Danilo Oliveira (Palmeiras)

Wesley (Flamengo)

Kaua Elias (Fluminense)

Angelo Gabriel (Santos)

Nigeria U17

Jahaja Lawali

Superliga e Argjentinës

Gianluca Prestianni (CA Velez Sarsfield)

Primera Division

Fabricio Diaz (Liverpool Montevideo)

LaLiga Smartbank

Alberto Moleiro (Las Palmas)

Elias Romero (Las Palmas)

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori