LAJMI I FUNDIT:

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

La Liga më në fund miraton planin e qëndrueshmërisë, Barcelona tani ka drejt rinovimesh dhe transferimesh

Barcelona ka marrë “OK”-in për Planin e Qëndrueshmërisë që ka paraqitur në La Lioga disa javë më parë dhe nga i cili varet i gjithë planifikimi sportiv.

Reklama

“Ne po presim dhe presim që La Liga të miratojë planin e qëndrueshmërisë në mënyrë që të mund të planifikojmë ekipin dhe të marrim vendime”. Kështu është shprehur Xavi fundjavën e kaluar.

Trajneri i Barcelonës tani mund të fillojë të punojë me Barçën për sezonin 23/24 sepse organi kombëtar i futbollit ka miratuar më në fund sot llogaritë e ekipit katalunas.

Organizata pranon, se kursimet e bëra tashmë lejojnë regjistrimin e lojtarëve në pritje për të përshtatur situatën e tyre dhe, përveç kësaj, për të avancuar në projektin sportiv me mundësinë e kryerjes së transferimeve.

Pasi të merret drita jeshile për llogaritë e tyre, drejtuesit e sportit do të ekzekutojnë menjëherë rinovimet e nënshkruara, por të pa përfunduara për: Gavi, Ronald Araujo, Inaki Pena, Sergi Roberto. Ky është prioriteti.

Më pas, Xavi dhe përgjegjësit tjerë do të trajtojnë ulje-ngritjet e zhveshtores, duke ditur tashmë se çfarë marzhi ekonomik kanë për të nënshkruar dhe mbi të gjitha çfarë parash kanë për t’u ofruar futbollistëve që duan.

Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës
Lexo po ashtu Dhjetë ditë që do të shënojnë historinë e Barcelonës

Transferimet e Barçës

Xavi është i qartë për pozicionet që dëshiron të forcojë, prioriteti është një mesfushor mbrojtës për të mbuluar humbjen e Sergio Busquets, si dhe kërkon një mbrojtës të djathtë.

Por, ai dëshiron ndryshime të tjera në shabllon. Ai e di që do t’i kërkohet Liga e Kampionëve sezonin e ardhshëm dhe ai dëshiron të ketë një skuadër që përmbush pritshmëritë: ai dëshiron dy lojtarë për një pozicion.

Inigo Martinez, Martin Zubimendi, Ilkay Gundogan … janë vetëm disa nga emrat në tavolinën e Barcelonës.

Leo Messi

Transferimi i parë që Barça do të shpallë do të jetë ai i Inigo Martinez, i cili ndodhet në Barcelonë në pritje të zyrtarizimit të nënshkrimit të tij.

Kjo dritë jeshile do të lejojë gjithashtu klubin të paraqesë një ofertë zyrtare për Messin.

Babai i tij dhe Laporta u takuan të hënën dhe ranë dakord të takoheshin përsëri pasi La Liga të miratonte llogaritë e tyre.

Sot (e martë) ka ardhur “OK”-i nga La Liga, kështu që ata do të takohen sërish së shpejti dhe këtë herë katalunasit do të vendosin në tryezë një propozim zyrtar dhe konkret. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ernest Muçi spektakolar ndaj Aston Villas me dy gola – shpallet lojtar i ndeshjes

Ligat tjera
Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve, Viktoria Plzen 1-0 Ballkani: Zyba e Kuç me vlerësimin më të lartë

Ligat tjera
Kalo në kategori