LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet historia e ‘gruas’ së re të Kanye West: Bianca Censori është fëmija i një familje famëkeqe kriminele, xhaxhai i së cilës quhej “Al Capone i Melburnit”

Zbulohet historia e ‘gruas’ së re të Kanye West: Bianca Censori është fëmija i një familje famëkeqe kriminele, xhaxhai i së cilës quhej “Al Capone i Melburnit”
Kanye West dhe Bianca Censori (Foto: Rachpoot/Bauer-Griffin/GC Images)

“Gruaja” e re e Kanye West, Bianca Censori, e cila ka bërë titujt në mbarë botën me paraqitjet e saj ekstravagante dhe përfshirjen në sjellje të turpshme seksuale me reperin në Venecia, vjen nga një familje famëkeqe e krimit në Australi, ka zbuluar DailyMail.

Arkitektja, familja e së cilës është me origjinë nga Italia, ka lindur dhe është rritur në Australi, ku xhaxhai i saj është një gangster famëkeq, reputacioni i frikshëm i të cilit i dha pseudonimin ‘Al Capone i Melburnit’.


Babai i Biancas është Elia ‘Leo’ Censori, 69 vjeç, i cili kaloi një burg të rëndë pas një dënimi për posedim të një importi të ndaluar heroine dhe një pistoletë të mbushur me fishekë.

I përshkruar si një ‘figurë e rëndë kriminale’ nga një i afërm, Leo thuhet se u qëllua në një atentat në vitet 1990 dhe, i vetëdijshëm se një kërcënim shpesh rezulton në realitet vdekjeprurës, pranoi një roje policie.

Dhe pastaj është xhaxhai i Biancas, Eris Censori, një vrasës famëkeq bandash.

Veshja e pazakontë e Kanye West dhe gruas së tij të re në Javën e Modës në Londër
Lexo po ashtu Veshja e pazakontë e Kanye West dhe gruas së tij të re në Javën e Modës në Londër

Vëllai i tyre më i madh Edmondo – i njohur si ‘Eddie Capone’ – ka një sërë dënimesh duke përfshirë sulmin ndaj policisë, vjedhjen dhe kërcënimin.

I përshkruar si ‘një njeri i vogël, por i trashë’ ai ishte i përfshirë në biznesin e automateve në Perth dhe Melburn.

Zyrtarisht ai pretendoi se ishte gënjeshtar, punëtor, operator makinerie, montues, shënues bilardo dhe pronar kafeneje.

Edmondo, Leo dhe Eris së bashku me tre vëllezër e motra të tjerë ishin fëmijë emigrantë kur mbërritën në Australi me prindërit e tyre Filippo dhe Grazia në vitet 1960.

Familja kishte paketuar gjërat e tyre në shtëpinë në rajonin Abruzzo të Italisë qendrore për të filluar një jetë të re Sydney.

Si adoleshent, Eddie dihej se rrinte nëpër bar-kafe periferike në Melburn përpara se familja të merrej me biznesin e makinerive të lojërave përpara se të vazhdonte të lidhej me dhunën dhe drogën.

Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë - Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin
Lexo po ashtu Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë - Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin

Ndërsa Bianca e dashuruar për festën po shijonte miqësinë e ish-shokëve të shkollës në Melburn, babai dhe xhaxhallarët e saj po tërhiqnin shuma të mëdha parash nga aktivitetet e tyre kriminale.

Ish-gruaja e Leos, Faye Glascott tha në një intervistë nga viti 1991 se Leo kishte qenë i përfshirë në një kartel që kontrollonte një pjesë të madhe të industrisë së lojërave të fatit në botën e krimit në vitet 1980 – dhe nga i cili ai kishte bërë një pasuri.

Bianca nuk ka folur publikisht për historinë e familjes së saj.

Duke folur në atë kohë, zonja Glascott, megjithatë, zbuloi se si kishte gjetur dhjetëra mijëra dollarë të fshehura rreth shtëpisë së tyre familjare në periferi të Melburnit me gjethe Alphington.

Është në Alphington që gruaja aktuale e Leos, Alexandra – nëna e Biancas – jeton ende së bashku me motrat e Biancas: Angelina dhe Alyssias.

Alexandra nuk pranoi të komentonte kur u pyet për historinë kriminale të bashkëshortit të saj.

West, 46 vjeç, tashmë është prezantuar me familjen pasi kaloi kohë me vjehrrit e tij në korrik, kur ai u nis për në Tokio me gruan e tij për të qenë me ta.

Zonja Glascott i tha z. Silvester se si policia kishte gjetur heroinë në kuzhinën e shtëpisë së saj.

Pas skandalit të paraqitjes nudiste në Venecia, Kanye West dhe e dashura e tij shpallen "njerëz të padëshiruar" nga kompanitë e varkave të lundrimit
Lexo po ashtu Pas skandalit të paraqitjes nudiste në Venecia, Kanye West dhe e dashura e tij shpallen "njerëz të padëshiruar" nga kompanitë e varkave të lundrimit

Ajo tregoi se si do të grindej me babain e Biancas duke thënë: “Ai po shkonte në kuzhinë për të matur gjërat duke përdorur enët e mia”.

“Nuk më pëlqenin ato gjëra në shtëpinë time. Ishte një makth”.

Ajo tregoi sesi i shoqi pretendonte se kishte pak para, por ecte me tufa kartëmonedhash nga biznesi i tij i paligjshëm.

Ajo tha: “Kam parë paratë. Leo mund të grumbullojë para më mirë se një bankë”.

Ajo tha se kishte gjetur mijëra dollarë para të gatshme të fshehura rreth shtëpisë së saj dhe një herë pa më shumë se 30,000 funte në tavolinën e tyre të kafesë.

Ishin marrëveshjet me para të Leos që dyshohet se e çuan atë në shënjestër të një bande rivale, gjë që e bëri atë të pranonte një roje policie.

Policia iu tha se banda kishte planifikuar ta vriste atë në garazhin në shtëpinë e tij dhe t’i vidhte makinat e tij të lojërave të fatit.

Banda thuhet se priste që ai të mbante rreth 30,000 funte.

Zonja Glascott tregoi sesi burri i saj u largua nga prona për tre javë dhe vazhdoi të instalonte një sistem të sofistikuar elektronik të sigurisë në pronë.

Zonja Glascott e përshkroi ish-bashkëshortin e saj si një ‘figurë të rëndë kriminale’.

Pas një ndarjeje të ashpër ajo tha: “Policia duhet të organizojë një bastisje të madhe dhe të konfiskojë çdo makinë të vetme, çdo të vetme”.

“Nëse do të merrnin të gjitha makinat, nuk do të kishte asgjë që Leo të operonte”.

Leo kreu dy vjet nga dënimi i tij pesë-vjeçar pasi heroina u gjet në kuzhinën e tij gjatë një bastisjeje nga Policia Federale Australiane.

Zonja Glascott tha se ish-bashkëshorti i saj kishte bërë një karrierë duke studiuar kumarxhinjtë dhe duke punuar për atë që ata donin.

Ajo tha: “Ai e di se si t’i fusë në grackë ata. Disa lojtarë humbasin shuma të mëdha parash dhe më pas përpiqen t’i fitojnë ato. Ata nuk e bëjnë kurrë”.

“Disa njerëz e duan atë, por ata duhet ta duan atë, makinat e tij vendosin para në xhepat e tyre … Ata janë të gjithë zvarritës”.

Zonja Glascott sugjeroi që Leo ‘nuk do të ndryshonte kurrë sjelljet e tij të liga’.

Ajo tha: “Unë u përpoqa ta shtyj Leon të hynte në një biznes legjitim; t’i përdorte paratë e tij, t’i kthente në para të bardha, të hynte në diçka ku nuk kishte pse të shqetësohej”.

“Ai e do stilin e jetesës; kjo është arsyeja pse ai nuk do të ndryshojë kurrë”.

Zonja Glascott dhe Leo u divorcuan në vitin 1989 pas 15 vitesh martesë.

Ishte gjatë viteve 1980 kur vëllai i Leos, Eris, duke gëzuar reputacionin e tij si Al Capone i rrjetit kriminal të Melburnit, u gjend përballë një dënimi me vdekje për vrasjen e një kamarieri në Australinë Perëndimore.

Me dënimin me vdekje të braktisur më vonë në Australinë Perëndimore, dënimi i Erisit iu ndryshua në përjetësi dhe ai u transferua përsëri në Melburn në vitin 1987, në mënyrë që të mund të ishte më afër familjes së tij. Ai përfundimisht u lirua me kusht.

Nuk ka asnjë sugjerim që Bianca ka gëzuar ndonjë përfitim nga perandoria e drogës së babait të saj.

Por ajo u rrit në periferi të Ivanhoe përpara se familja të transferohej në shtëpinë e tyre të fundit me vlerë rreth 1.5 milion funte.

Dhe familja e saj siguroi që ajo të kishte një arsim të mirë duke studiuar për Certifikatën Viktoriane të Edukimit në shkollën prestigjioze të Grammar Baptist Carey.

Miqtë treguan se si ajo u rrit pranë familjes së saj, e cila njihej se kishte qenë shumë private.

Një ish-shok klase e përshkroi Biancan si një flutur sociale, një vajzë që ishte shoqe me të gjithë.

Janë ngritur shqetësime për natyrën e ‘marrëdhënies jo të shëndetshme’ të Biancas me West, me ekspertët që sugjerojnë se veshjet e çuditshme provokuese që ajo ka veshur mund të sugjerojnë se ajo është duke u manipuluar.

Bianca, e cila është 18 vjet më e vogël nga West, filloi të punojë për markën e modës së reperit, “Yeezy”, si dizajnere arkitekturore në nëntor të vitit 2020.

Ajo u largua nga Universiteti i Melburnit menjëherë pasi reperi filloi t’i dërgonte mesazhe në Instagram – dhe i tha: “Eja dhe puno për mua”, pohon një mik.

Pjesa tjetër është histori dhe çifti u martua fshehurazi në janar të vitit 2023 gjatë një ceremonie private në Beverley Hills, vetëm dy muaj pas divorcit të tij nga Kim.

Edhe pse ata shkëmbyen unazat e martesës dhe betimet, ata kurrë nuk paraqitën një certifikatë martese për ta bërë martesën e tyre të ligjshme.

Që atëherë, dyshja kanë shkaktuar bujë në Itali me Biancan që ka dalë në qytet me veshjet me ngjyrë mishi për t’i kthyer kokën çdo mashkulli italian, pasi dukej sikur nuk kishet asgjë të veshur.

dhe për të ndalur trafikun e Firences.

Ish-miqtë e Biancas treguan për tronditjen e tyre kur mësuan për martesën e saj me Kanyen dhe shprehën habinë e tyre për ngritjen e saj të shpejtë në famë.

Por shoqja tha: “Mendoj se do t’i befasonte njerëzit të dinin se sa e zgjuar është ajo”.

Ish-shokët e klasës kujtojnë se si Bianca ishte gjithmonë vajza e festave, duke shijuar klubet e natës ose duke shkuar në ngjarje të mëdha shoqërore si Karnavali i Garave të Pranverës.

“Në një moment ajo drejtonte biznesin e saj të bizhuterive”, tha një mik, i cili shtoi: “Jam i befasuar që ajo është martuar me Kanyen”.

Bianca u diplomua me një Certifikatë Viktoriane të Arsimit që e vendosi atë në krye të shkollës së saj – pas së cilës ajo mori një Bachelor në Arkitekturë nga Universiteti i Melburnit në vitin 2017.

Gjërat u qetësuan me Biancan për një kohë – dhe më pas erdhi lajmi se ajo ishte martuar me 45-vjeçarin Kanye, pasi i ishte bashkuar kompanisë së tij “Yeezy” që nga viti 2020.

Ata thuhet se u martuan pasi divorci i tij nga Kim Kardashian u finalizua në nëntor.

Dyshja thuhet se kanë festuar martesën e tyre në një ceremoni private dhe janë parë edhe me unaza martese të vendosura në gishtat e tyre.

Të afërmit e saj vazhdojnë të përballen me gjykatat – babai i saj, i cili ka ndryshuar emrin në Tony Campana, është përfshirë në një luftë ligjore me motrën e tij Elenia për pronësinë e dy blloqeve toke në Melburn. Ajo pretendon se pronat janë të sajat. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Mostransparencë me publikun - Santiana merr mesazh nga i dashuri në dhomën e rrëfimit?

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Katër personazhet që thuhet se do të jenë pjesë e Big Brother VIP Albania 3?

Magazina
Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Buci kërkon të sqarohet me Santianën: Përse dole e mërzitur prej dhomës së rrëfimeve?

Magazina
Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Edona James flet pa doreza, u tregon banorëve momente intime nga një rast që i ndodhi pas ndërhyrjes në hundë

Magazina
Kalo në kategori