LAJMI I FUNDIT:

Zaniolo dhe Roma gati për të pranuar ofertën e Galatasarayt – detajet e marrëveshjes

Zaniolo dhe Roma gati për të pranuar ofertën e Galatasarayt – detajet e marrëveshjes
(Foto: Getty)

Burime të shumta në Itali konfirmojnë detaje të njëjta në lidhje me ofertën e Galatasarayt që Roma dhe Nicolo Zaniolo janë duke u përgatitur ta pranojnë.

Reklama

Marrëveshja duket se ishte shumë afër, por u ngadalësua vetëm për shkak të tërmetit në Turqi, nga i cili humbën jetën mijëra njerëz.

Zaniolo gjithashtu publikoi një mesazh në InstaStory me imazh të duarve në lutje mbi një pamje të rrënojave, duke treguar se mendja e tij është tashmë në Turqi.

Sipas burimeve, duke përfshirë Sky Sport Italia, Sportitalia, La Gazzetta dello Sport e Calciomercato.com, oferta është 15 milionë euro plus 7 milionë euro të tjera bonuse të ndryshme, duke e çuar totalin në 22 milionë euro.

(Foto: Getty)

Fenerbahce raportohet ta ketë përmirësuar ofertën, por raportohet se italiani kishte vendosur të bashkohej me Galatasaray. Kjo ndoshta për shkak se ekipi tashmë përfshin disa ish-lojtarë të Serie A, duke përfshirë Dries Mertens, Mauro Icardi e Lucas Torreira.

Mundësi tjetër për Zaniolon, po e konsideron transferimin në Turqi
Lexo po ashtu Mundësi tjetër për Zaniolon, po e konsideron transferimin në Turqi

Kontrata do të jetë me vlerë prej 3.6 milionë eurosh në sezon duke përfshirë bonuset e lidhura me performancën.

Roma shpresonte të shkaktonte një luftë ofertash midis skuadrave turke përpara mbylljes së afatit të transferimit atje që zgjat deri të mërkurën.

(Foto: Getty)

Si pjesë e marrëveshjes së tyre origjinale të transferimit të Zaniolos nga Interi, Roma u detyrohet Nerazzurrëve 15 për qind të tarifës së shitjes.

Elementi tjetër i rëndësishëm që anësori ka këmbëngulur është një klauzolë lirimi që e lejon të rikthehet në Serie A në sezonin e ardhshëm (në qoftë se merr ofertë nga ndonjë klub italian). Ai po kërkonte që shuma e kësaj klauzole të ishte ndërmjet 25-30 milionë euro, por duket se Galata ka arritur të mbajë në 35 milionë euro.

La Gazzetta dello Sport raporton se agjenti Claudio Vigorelli është takuar sot (e hënë) në Itali me përfaqësuesit e klubit turk dhe se valixhet e futbollisti tashmë janë gati dhe pritet që të martën të udhëtojë drejt Stambollit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

I gjithë fjalimi emocionues i Benzemas në lamtumirën e tij nga Real Madridi

La Liga
“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

“Doja të përfundoja karrierën në Real Madrid”, Benzema në lamtumirën e tij

La Liga
Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Postecoglou pritet të emërohet trajner i ri i Tottenhamit, ky mund të jetë formacioni i ri me tri transferime

Premier League
Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Yjet e Milanit janë tërbuar pas shkarkimit të Maldinit ndaj drejtuesit

Serie A
“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

“Një ditë shumë e vështirë për mua, ndjenjë trishtimi tek të gjithë”, Florentino Perez me super fjalim në lamtumirën e Benzemas

La Liga
UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

UEFA 'pajtohet' me Mourinhon dhe Romën për paraqitjen e dobët të Anthony Taylor

Liga e Evropës
Kalo në kategori